Saturday’s scores

Saturday’s scores

BOYS PREP BASKETBALL
Billings Skyview 61, Great Falls Russell 58
Browning 69, Polson 66
Frenchtown 87, Stevensville 53
Hardin 75, Lewistown (Fergus) 55
Missoula Hellgate 89, Butte 41
District 1B at Cut Bank
Consolation
Rocky Boy 66, Cut Bank 60
Loser Out
Cut Bank 74, Choteau 71
Rocky Boy 69, Great Falls Central 42
District 2B at Malta
Championship
Wolf Point 68, Harlem 58
Consolation
Malta 46, Glasgow 36
Whitehall 54, Jefferson (Boulder) 46
District 3B at Colstrip
Consolation
Colstrip 50, Baker 37
District 4B at Red Lodge
Championship
Huntley Project 56, Red Lodge 34
Consolation
Columbus 53, Roundup 51
Loser Out
Columbus 50, Joliet 27
Roundup 50, Shepherd 43
District 5B at Belgrade
Championship
Three Forks 55, Manhattan 51
Loser Out
Jefferson (Boulder) 64, Big Timber 61
Whitehall 53, Townsend 49
District 6B at Missoula Loyola
Championship
Deer Lodge 73, Anaconda 55
Consolation
Missoula Loyola 72, Arlee 61
District 7B at Libby
Championship
Eureka 50, St. Ignatius 41
Consolation
Bigfork 45, Thompson Falls 36
District 2C at Sidney
Championship
Fairview 60, Froid/Medicine Lake Coop 27
Consolation
Plentywood 70, Mon-Dak 66
Richey-Lambert 60, Culbertson 45
District 4C at Miles City
Championship
Jordan 72, Broadus 66
Consolation
Melstone 67, Terry 39
District 6C at Huntley Project
Championship
Plenty Coups 63, Bridger 61
Consolation
Reed Point-Rapelje 47, Absarokee 44
District 8C at Great Falls
Championship
Belt 47, Roy-Winifred 34
Consolation
Centerville 49, Denton-Geyser-Stanford 39
Loser Out
Centerville 57, Winnett-Grass Range 52
Denton-Geyser-Stanford 62, Hobson-Moore-Judith Gap 55
District 10C at Shelby
Consolation
Sunburst 51, Power 47
Loser Out
Power 53, Dutton-Brady 45
Sunburst 66, Valier 39
District 11C at Manhattan Christian
Championship
Manhattan Christian 71, Gardiner 38
Consolation
Shields Valley 57, White Sulphur Springs 48
Loser Out
Shields Valley 47, West Yellowstone 35
White Sulphur Springs 52, Lone Peak 37
District 12C at Butte
Championship
Twin Bridges 54, Harrison-Willow Creek 38
Consolation
Phillipsburg 47, Sheridan 39
Loser Out
Phillipsburg 52, Ennis 42
Sheridan 49, Drummond 30
District 14C at Ronan
Championship
Plains 55, St. Regis 45
Consolation
Hot Springs 45, Charlo 35
Loser Out
Charlo 77, Two Eagle River 55
Hot Springs 66, Noxon 53

GIRLS PREP BASKETBALL
Browning 70, Polson 25
Frenchtown 56, Stevensville 42
Hardin 65, Lewistown (Fergus) 20
Helena Capital 51, Helena 32
Missoula Hellgate 64, Butte 35
District 1B at Cut Bank
Championship
Fairfield 47, Shelby 40
Consolation
Rocky Boy 56, Choteau 43
Loser Out
Choteau 52, Cut Bank 43
Rocky Boy 69, Conrad 48
District 2B at Malta
Championship
Harlem 48, Malta 46
Consolation
Glasgow 39, Wolf Point 30
District 3B at Colstrip
Championship
Colstrip 30, Forsyth 29
Consolation
Lodge Grass 46, St. Labre 42
District 4B at Red Lodge
Championship
Columbus 36, Roundup 33
Consolation
Huntley Project 55, Joliet 51
Loser Out
Huntley Project 70, Red Lodge 65, OT
Joliet 57, Shepherd 25
District 5B at Belgrade
Consolation
Whitehall 54, Jefferson (Boulder) 48
Loser Out
Jefferson (Boulder) 56, Manhattan 43
Whitehall 52, Townsend 36
District 6B at Missoula Loyola
Championship
Missoula Loyola 49, Anaconda 44
Consolation
Florence 44, Deer Lodge 30
District 7B at Libby
Championship
Thompson Falls 39, Eureka 28
Consolation
Bigfork 53, St. Ignatius 25
District 2C at Sidney
Championship
Mon-Dak 47, Plentywood 36
Consolation
Fairview 40, Richey-Lambert 30
Froid/Medicine Lake Coop 62, Culbertson 42
District 3C at Glasgow
Championship
Scobey 49, Saco-Whitewater-Hinsdale Coop 25
Consolation
Frazer 50, Dodson 35
Loser Out
Dodson 51, Lustre Christian 36
Frazer 55, Nashua 43
District 4C at Miles City
Championship
Melstone 62, Carter County 56
Consolation
Wibaux 53, Jordan 31
Loser Out
Jordan 35, Custer-Hysham 21
Wibaux 65, Northern Cheyenne 51
District 6C at Huntley Project
Consolation
Bridger 56, Roberts 46
Loser Out
Bridger 50, Park City 32
Roberts 47, Reed Point-Rapelje 24
District 8C at Great Falls
Consolation
Denton-Geyser-Stanford 44, Geraldine/Highwood 40
Loser Out
Denton-Geyser-Stanford 54, Centerville 38
Geraldine/Highwood 48, Hobson-Moore-Judith Gap 32
District 9C at Havre
Championship
Fort Benton 58, Turner 41
Consolation
Hays-Lodgepole 65, Box Elder 49
Loser Out
Box Elder 63, North Star 59
Hays-Lodgepole 78, Chester-Joplin-Inverness 58
District 10C at Shelby
Championship
Augusta 53, Simms 41
Consolation
Valier 40, Power 29
District 11C at Manhattan Christian
Championship
West Yellowstone 61, Manhattan Christian 55
Consolation
Gardiner 43, Shields Valley 37
Loser Out
Gardiner 36, Lone Peak 25
Shields Valley 49, White Sulphur Springs 24
District 12C at Butte
Consolation
Ennis 47, Drummond 40
Championship
Twin Bridges 43, Phillipsburg 28
Loser Out
Drummond 53, Sheridan 38
Ennis 48, Harrison-Willow Creek 22
District 14C at Ronan
Championship
Charlo 48, Hot Springs 32
Consolation
Plains 57, Noxon 43
Loser Out
Noxon 48, Two Eagle River 36
Plains 34, St. Regis 24



Posts Carousel


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Archived Radio Broadcasts

Print this Page

Print Friendly, PDF & Email