,


Saturday’s scores

Saturday’s scores

BOYS PREP BASKETBALL 

Billings Senior 57, Bozeman 55

Billings West 58, Great Falls Russell 41

Great Falls 68, Billings Skyview 46

Helena Capital 47, Helena 42

Missoula Hellgate 69, Kalispell Flathead 33

Eastern A at MetraPark

Loser Out

Laurel 51, Miles City 47

Livingston 62, Sidney 35

Third Place

Livingston 56, Laurel 36

Championship

Billings Central 65, Hardin 51

Western A at Hamilton

Loser Out

Browning 62, Whitefish 55

Frenchtown 64, Dillon 59

Third Place

Browning 60, Frenchtown 46

Championship

Butte Central 46, Hamilton 37

Western B at Ronan

Loser Out

Deer Lodge 69, Anaconda 54

St. Ignatius 67, Florence 39

Third Place

St. Ignatius 67, Deer Lodge 53

Championship

Bigfork 53, Missoula Loyola 43

Eastern C at Glasgow

Loser Out

Froid/Medicine Lake Coop 46, Culbertson 38

Mon-Dak 61, Dodson 50

Third Place

Mon-Dak 44, Froid/Medicine Lake Coop 39

Championship

Scobey 52, Fairview 29

Northern C at Four Seasons Arena

Loser Out

Belt 51, Fort Benton 49

Winnett-Grass Range 42, Roy-Winifred 38

Third Place

Winnett-Grass Range 32, Belt 31, OT

Championship

Chinook 66, Hays-Lodgepole 45

Southern C at Laurel

Loser Out

Bridger 69, Park City 58

Wibaux 46, Carter County 35

Third Place

Wibaux 52, Bridger 48

Championship

Melstone 62, Plenty Coups 57

Western C at Butte

Loser Out

Gardiner 60, Charlo 45

Twin Bridges 54, Darby 49

Third Place

Twin Bridges 64, Gardiner 53

Championship

Manhattan Christian 63, Arlee 51

GIRLS PREP BASKETBALL 

Billings West 55, Great Falls Russell 24

Bozeman 58, Billings Senior 27

Great Falls 46, Billings Skyview 25

Missoula Hellgate 46, Kalispell Flathead 42

Eastern A at MetraPark

Loser Out

Hardin 55, Belgrade 28

Laurel 53, Miles City 41

Third Place

Hardin 42, Laurel 34

Championship

Billings Central 44, Havre 42

Western A at Hamilton

Loser Out

Butte Central 38, Hamilton 33

Libby 49, Ronan 37

Third Place

Libby 36, Butte Central 30

Championship

Columbia Falls 59, Browning 52

Northern B at Fairfield

Loser Out

Fairfield 67, Cut Bank 53

Glasgow 44, Malta 33

Third Place

Fairfield 44, Glasgow 30

Championship

Harlem 46, Wolf Point 43

Western B at Ronan

Loser Out

Bigfork 50, Eureka 48

Deer Lodge 49, Anaconda 45

Third Place

Deer Lodge 52, Bigfork 36

Championship

Florence 43, Missoula Loyola 38

Southern C at Laurel

Third Place

Bridger 46, Melstone 31

Championship

Carter County 61, Wibaux 41

Western C at Butte

Loser Out

Ennis 51, West Yellowstone 25

Manhattan Christian 56, Seeley-Swan 31

Third Place

Ennis 45, Manhattan Christian 23

Championship

Charlo 60, Arlee 55, OT



Posts Carousel


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Print this Page

Print Friendly, PDF & Email