Saturday’s prep hoops scores

BOYS

Billings West 70, Great Falls 61

Bozeman 81, Billings Senior 60

Great Falls Russell 64, Billings Skyview 42

Missoula Big Sky 45, Helena 44

Central A at Great Falls
Loser Out

Lewistown (Fergus) 59, Havre 56

Third Place

Livingston 76, Lewistown (Fergus) 34

Championship

Belgrade 65, Browning 56

Eastern A at Billings
Loser Out

Glendive 62, Sidney 59

Miles City 67, Hardin 57

Third Place

Glendive 39, Miles City 33

Championship

Billings Central 36, Laurel 34

Northwest A at Ronan
Loser Out

Whitefish 65, Libby 41

Third Place

Whitefish 59, Polson 40

Championship

Columbia Falls 64, Frenchtown 54

Southwest A at Butte
Loser Out

Anaconda 61, Corvallis 51

Dillon 47, Hamilton 43

Third Place

Dillon 57, Anaconda 54, 2OT

Championship

Stevensville 55, Butte Central 45

Western B at Kalispell Flathead
Loser Out

Missoula Loyola 55, Eureka 30

St. Ignatius 62, Deer Lodge 46

Third Place

Missoula Loyola 56, St. Ignatius 46

Championship

Florence 48, Bigfork 38

Eastern C at Wolf Point
Loser Out

Culbertson 59, Circle 47

Hinsdale 53, Scobey 44

Third Place

Culbertson 59, Hinsdale 38

Championship

Fairview 53, Westby-Grenora 45

Northern C at Great Falls
Loser Out

Big Sandy 58, Box Elder 57

Dutton-Brady 49, Great Falls Central 45

Third Place

Big Sandy 49, Dutton-Brady 44

Championship

Roy-Winifred 48, Highwood 39

Western C at Hamilton
Loser Out

Arlee 61, Superior 42

Drummond 63, Manhattan Christian 51

Third Place

Arlee 66, Drummond 46

Championship

Victor 51, Ennis 33

GIRLS

Billings Senior 46, Bozeman 41

Great Falls 45, Billings West 43

Great Falls Russell 41, Billings Skyview 39, 2OT

Missoula Big Sky 44, Helena 40

Central A at Great Falls Russell
Loser Out

Lewistown (Fergus) 64, Belgrade 53

Third Place

Livingston 52, Lewistown (Fergus) 48

Championship

Havre 69, Browning 42

Eastern A at Billings
Loser Out

Laurel 56, Glendive 49

Sidney 48, Miles City 42

Third Place

Laurel 48, Sidney 40

Championship

Billings Central 69, Hardin 54

Northwest A at Ronan
Loser Out

Polson 58, Whitefish 26

Third Place

Polson 48, Libby 27

Championship

Frenchtown 49, Columbia Falls 37

Southwest A at Butte
Loser Out

Dillon 42, Corvallis 31

Stevensville 40, Anaconda 38

Third Place

Stevensville 49, Dillon 37

Championship

Butte Central 44, Hamilton 32

Northern B at Glasgow
Loser Out

Cut Bank 58, Wolf Point 55, OT

Malta 55, Choteau 38

Third Place

Malta 52, Cut Bank 21

Championship

Fairfield 65, Conrad 33

Western B at Kalispell Flathead
Challenge Game

Florence 67, Eureka 55

Northern C at Great Falls
Challenge Game

Winnet-Grass Range 44, Chester-Joplin-Inverness 30

Southern C at Laurel
Loser Out

Harlowton-Ryegate 54, Broadview-Lavina 51, OT

Wibaux 44, Jordan 42

Third Place

Wibaux 50, Harlowton-Ryegate 34

Championship

Ekalaka 56, St. Labre 51

Western C at Hamilton
Loser Out

Seeley-Swan 56, Arlee 39

Shields Valley 35, Gardiner 27

Third Place

Shields Valley 44, Seeley-Swan 19

Championship

Drummond 48, Twin Bridges 46



Posts Carousel


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Print this Page

Print Friendly, PDF & Email