Friday’s scores

BOYS PREP BASKETBALL
Butte 65, Missoula Sentinel 60
Columbia Falls 63, Ronan 62
Glendive 66, Sidney 38
Libby 43, Whitefish 34
Missoula Hellgate 61, Missoula Big Sky 57, OT
Southwest A
Loser-Out
East Helena 48, Stevensville 39
Semifinal
Butte Central 53, Frenchtown 36
Dillon 43, Hamilton 30
District 1B
Semifinal
Rocky Boy 65, Fairfield 61
Shelby 62, Cut Bank 29
District 2B
Semifinal
Malta 72, Poplar 52
District 3B
Loser-Out
Baker 73, Forsyth 37
Colstrip 78, St. Labre 58
District 4B
Loser-Out
Joliet 38, Roundup 37, OT
Shepherd 54, Huntley Project 39
District 5B
Semifinal
Jefferson (Boulder) 60, Three Forks 57
Manhattan 41, Townsend 32
District 2C
Loser-Out
Bainville 58, Savage 48
Circle 39, Mon-Dak, N.D. 35
Semifinal
Fairview 46, Plentywood 39
Froid/Medicine Lake Coop 72, Richey-Lambert 20
District 4C
Loser-Out
Custer-Hysham 50, Terry 46
Wibaux 60, Jordan 51
District 6C
Loser-Out
Park City 51, Absarokee 32
Reed Point-Rapelje 47, Roberts 38
District 7B
Semifinal
Bigfork 57, Thompson Falls 32
Eureka 65, St. Ignatius 53
District 8C
Loser-Out
Centerville 50, Denton-Geyser-Stanford 43
Winnett-Grass Range 64, Great Falls Central 37
District 9C
Loser-Out
Box Elder 73, Fort Benton 63
Chinook 56, Hays-Lodgepole 46
District 10C
Loser-Out
Power 52, Valier 41
Semifinal
Dutton-Brady 39, Sunburst 28
Heart Butte 57, Cascade 41
District 12C
Loser-Out
Ennis 62, White Sulphur Springs 46
Twin Bridges 52, Sheridan 43
Semifinal
Manhattan Christian 40, Harrison-Willow Creek 32
District 13C
Semifinal
Drummond 42, Victor 21
District 14C
Semifinal
Charlo 55, Hot Springs 43

GIRLS PREP BASKETBALL
Billings Senior 76, Belgrade 53
Billings Skyview 61, Billings Senior 39
Missoula Hellgate 64, Missoula Big Sky 27
Missoula Sentinel 59, Butte 37
Roberts 64, Roberts 29
Sidney 51, Glendive 36
Southwest A
Loser-Out
Corvallis 43, East Helena 39
Semifinal
Dillon 54, Stevensville 25
District 1B
Semifinal
Fairfield 53, Shelby 25
District 2B
Loser-Out
Glasgow 59, Poplar 16
Semifinal
Malta 63, Harlem 43
District 3B
Loser-Out
Baker 63, Lame Deer 39
Forsyth 69, St. Labre 25
District 4B
Loser-Out
Huntley Project 62, Joliet 31
Shepherd 61, Roundup 16
District 5B
Semifinal
Big Timber 62, Three Forks 36
Jefferson (Boulder) 59, Manhattan 30
District 6B
Semifinal
Florence 65, Anaconda 57
District 7B
Semifinal
Bigfork 55, St. Ignatius 27
Eureka 50, Thompson Falls 40
District 2C
Loser-Out
Circle 49, Richey-Lambert 42
Savage 47, Bainville 46
Semifinal
Mon-Dak, N.D. 49, Culbertson 35
District 4C
Loser-Out
Broadus 58, Terry 41
Custer-Hysham 41, Plevna 37
District 6C
Loser-Out
Bridger 57, Absarokee 30
Roberts 64, Fromberg 29
Semifinal
Broadview-Lavina 53, Park City 32
Plenty Coups 81, Harlowton 49
District 8C
Loser-Out
Centerville 44, Hobson-Moore-Judith Gap 37
Winnett-Grass Range 37, Denton-Geyser-Stanford 28
Semifinal
Roy-Winifred 63, Great Falls Central 17
District 9C
Loser-Out
Chester-Joplin-Inverness 66, Big Sandy 48
North Star 53, Turner 25
Semifinal
Box Elder 55, Fort Benton 37
District 10C
Loser-Out
Noxon 35, Sunburst 28
District 12C
Loser-Out
Gardiner 53, Sheridan 48
West Yellowstone 53, Lone Peak 49
Semifinal
Twin Bridges 46, Shields Valley 27
District 13C
Semifinal
Phillipsburg 41, Drummond 40
Seeley-Swan 68, Darby 28
District 14C
Semifinal
Charlo 42, Hot Springs 21
Clark Fork 46, St. Regis 38

Facebook
Twitter
Print

ARCHIVED RADIO BROADCASTS