Bulldogs seventh, ninth at State swimming

HARDIN — Butte High’s boys’ swimming team swam to seventh place at the All-Class State swimming meet, which concluded Saturday.

The Bulldog girls placed ninth in the two-day meet.

Keegan Whelan, Jacob Wheeler and Jake Bentley led the Bulldog boys, each with a pair of top-10 showings.

Whelan, a sophomore, placed second in the 100-yard breaststroke and fourth in the 200 individual medley. Wheeler, a freshman, placed sixth in the 100 breaststroke and ninth in the 200 IM. Bentley, also a freshman, placed fifth in the 500 freestyle and eight in the 200 free.

Butte High’s boys also placed fourth in the 200 medley relay and sixth in the 400 free style relay. Whelan, Wheeler, Bentley and sophomore Gavin Sison swam for the Bulldogs in each relay.

Sison placed 10th in the 100 butterfly.

On the girls’ side, senior Adria Bentley closed out her solid prep career by placing fifth in both the 100 freestyle and the 100 backstroke.

Senior Abigail Wheeler took eighth in the 500 freestyle and 10th in the 100 butterfly, while sophomore Carlee Johnson placed 11th in the 100 backstroke.

Butte High’s girls also took seventh in the 200 medley relay and the 400 freestyle relay. The team placed 11th in the 200 freestyle relay.

Boys team scores — 1, Billings Central 189. 2, Helena High 179. 3, Glacier High 166. 4, Billings Skyview, 162. 5, Missoula Hellgate 130. 6, Bozeman 105. 7, Butte High 95. 8, Great Falls Russell 53. 9, Billings West 38. 10, Billings Senior 30. 11, Great Falls High 28. 12, Havre 26. 13, Hardin 25. 14, Missoula Sentinel. 15, Helena Capital 18. 16, Missoula Big Sky/Loyola 2.
Girls team scores — 1, Helena High 220. 2, Missoula Hellgate 218. 3, Bozeman 154. 4, Billings Central 121. 5, Great Falls Russell 103. 6, Missoula Sentinel 102. 7, Great Falls High 71. 8, Kalispell Glacier 68. 9, Butte High 62. 10, Billings Senior 40. 11, Kalispell Flathead 34. 12 (tie), Billings Skyview 31. 12 (tie), Helena Capital 31. 14, Missoula Big Sky/Loyola 28. 15, Billings West 11. 16, Havre 7.

Girls 200 Yard Medley Relay
(A – Final) 1, Missoula Hellgate ‘A’ (Leach, Hanni SO, Jacobson, Hailey JR,
Monroe, Cece SO, Rhoades, Mary JR), 1:51.20. 2, Billings Central High School
‘A’ (Schuett, Ashley , Marsh, Jenna , Duvall, Sami , Sorli, Kya ), 1:55.49. 3,
Helena High School ‘A’ (Hardwick, Libby SR, Kleppelid, Kaitlyn SR, Ackerlund,
Erika JR, Conquergood, Danielle SR), 1:55.59. 4, Bozeman High School ‘A’
(Hamilton, Molly SO, Nabity, Kelsi JR, Hall, McKINLEY FR, Walkuski, Grace SO),
1:56.98. 5, Missoula Sentinel ‘A’ (Dennis, Kyla FR, Brooks, Ellen FR, Schmidt,
Andrea SO, Crist, Makayla SO), 1:59.68. 6, Great Falls High School ‘A’
(Bjorsness, Katie SR, Houck, Hayley JR, Conrad, Bri JR, Cherewatenko, Lane
SR), 2:01.72. (B – Final) 7, Butte High School ‘A’ (Wheeler, Abigail SR,
Johnson, Carlee SO, Bentley, Adria SR, Bentley, Airika JR), 2:03.31. 8,
Glacier High School ‘A’ (Siebenaler, Makenna SR, Hornby, Emma FR, Burch, Sara
SR, Stenberg, Jessica SR), 2:04.30. 9, Billings Skyview High School ‘A’
(Carroll, Erin , Luoma, Linnaya , Hand, Ashley , Wacaser, Shealynn ), 2:06.48.
10, CM Russell High School ‘A’ (Heryla, Kate FR, Stevens, Tianna FR, Smith,
Maddi FR, Soltesz, Caitlin SO), 2:07.34. 11, Capital High School ‘A’ (Shull,
Addy SO, Thomas, Carly FR, Demarinis, Gabbi SR, Patterson, Melissa FR),
2:08.48. 12, Billings Senior High School ‘A’ (Tidswell, Selena , Coghlan,
Sarah , Lyle, Alexys , Elison, Alex ), 2:08.88.
Boys 200 Yard Medley Relay
(A – Final) 1, Billings Central High School ‘A’ (Wehr, Matt , Oja, Pierce ,
Boese, Bryson , Zins, Chandler ), 1:40.01. 2, Billings Skyview High School ‘A’
(Crowe, Chandler , Allen, Paul , Luterbach, Chris , Marchant, Brayden ),
1:42.19. 3, Missoula Hellgate ‘A’ (Martyak, Patrick JR, Kreilick, Uriah SO,
Szekely, John JR, Bachman, Reed JR), 1:47.09. 4, Butte High School ‘A’
(Wheeler, Jacob FR, Whelan, Keegan SO, Sison, Gavin SO, Bentley, Jake FR),
1:49.41. 5, Billings West High School ‘A’ (McNea, Jordan , Smith, Conrad ,
Needham, Jacob , Feldcamp, Connor ), 1:51.18. –, Helena High School ‘A’
(Gibson, Gage SR, Bauer, Colton SO, Hooks, Pat JR, Burns, Austin SR), DQ. (B –
Final) 7, CM Russell High School ‘A’ (Miller, Brandon JR, Parker, Elijah SO,
Brennan, Patrick FR, Whiteman, Jesse SO), 1:51.85. 8, Great Falls High School
‘A’ (Beckner, Justice JR, Bjorsness, Logan SO, Gudatis, Jourdon SR, Altringer,
Adam SR), 1:56.39. 9, Hardin High School ‘A’ (Schreiner, Tucker , Johnson,
Carl , Greer, Nyles , Sharpe, Erik ), 1:56.52. 10, Havre High School ‘A’
(Riphenburg, Taylor JR, O’Leary, Bryant SR, Fialkosky, Desmond SR, Rhines,
Nick SR), 1:57.52. 11, Billings Senior High School ‘A’ (Bochy, Sam , Walton,
Chance , Frieders, Nathan , Wartnow, Kellen ), 1:58.15. 12, Glacier High
School ‘A’ (Sauer, Tristin FR, Briner, Tommy JR, Augusta, Alex JR, Putnam,
John FR), 2:17.78.
Girls 200 Yard Freestyle
(A – Final) 1, Jacobson, Hailey, MHG, 1:57.11. 2, Sechena, Shelby, CMR,
1:57.12. 3, Foster, Emma, HHS, 1:58.60. 4, Crist, Makayla, MSN, 2:01.41. 5,
Murphy, Kate, HHS, 2:04.88. 6, Hamilton, Molly, BOZ, 2:07.16. (B – Final) 7,
Ackerlund, Erika, HHS, 2:05.03. 8, Stenberg, Jessica, GHS, 2:05.25. 9, Boese,
Alyssa, BSR, 2:05.44. 10, Sorli, Kya, BCH, 2:06.79. 11, Walkuski, Grace, BOZ,
2:06.96. 12, Dolan, Philesha, HHS, 2:08.60.
Boys 200 Yard Freestyle
(A – Final) 1, Oja, Pierce, BCH, 1:49.11. 2, Murphy, Stephen, HHS, 1:53.22. 3,
Mostefa, Habib, BOZ, 1:53.47. 4, Loyda, Josh, GHS, 1:53.90. 5, Hooks, Pat,
HHS, 1:54.70. 6, Angeli, Nick, HHS, 1:55.00. (B – Final) 7, Kreilick, Uriah,
MHG, 1:56.23. 8, Bentley, Jake, BHS, 1:58.11. 9, Whiteman, Jesse, CMR,
1:59.12. 10, Smith, Conrad, BWH, 2:00.90. 11, Johnson, Austin, GFH, 2:05.03.
12, Butler, Jacob, MHG, 2:07.66.
Girls 200 Yard IM
(A – Final) 1, Kleppelid, Kaitlyn, HHS, 2:07.72. 2, Duvall, Sami, BCH,
2:18.95. 3, Monroe, Cece, MHG, 2:20.38. 4, Demarinis, Gabbi, CHS, 2:21.59. 5,
Heryla, Kate, CMR, 2:25.66. 6, Houck, Hayley, GFH, 2:26.07. (B – Final) 7,
Reyniolds, Maddi, MHG, 2:25.28. 8, Shull, Addy, CHS, 2:25.59. 9, Bjorsness,
Katie, GFH, 2:29.86. 10, Stevens, Tianna, CMR, 2:31.90. 11, Sears, Ellen, MHG,
2:33.54. 12, Walters, Maddie, GHS, 2:37.34.
Boys 200 Yard IM
(A – Final) 1, Wehr, Matt, BCH, 1:57.54. 2, Crowe, Chandler, BSV, 1:57.60. 3,
Cirincione, Jake, GHS, 2:06.17. 4, Whelan, Keegan, BHS, 2:09.02. 5, Martyak,
Patrick, MHG, 2:09.11. 6, Allen, Paul, BSV, 2:11.30. (B – Final) 7, Brennan,
Patrick, CMR, 2:09.18. 8, MACK, Wesley, CHS, 2:12.93. 9, Wheeler, Jacob, BHS,
2:17.45. 10, Kreilick, Uriah, MHG, 2:21.21. 11, Jourdonnais, Nate, MBS,
2:23.03. 12, Bruschwein, Mark, BCH, 2:24.59.
Girls 50 Yard Freestyle
(A – Final) 1, Marsh, Jenna, BCH, 23.52*. 2, Zimmer, Kate, MBS, 24.37. 3,
Siebenaler, Makenna, GHS, 25.51. 4, Krueger, Cassie, FHS, 25.73. 5, Luoma,
Linnaya, BSV, 25.96. 6, McElwain, Kelsey, HHS, 26.33. (B – Final) 7, Rhoades,
Mary, MHG, 26.47. 8, Shaw, Morgan, CMR, 26.85. 9, Everett, Baylee, MHG, 27.07.
10, Thomas, Alissa, BOZ, 27.14. 11, Bahn, Alexis, BOZ, 27.40. 12, Carroll,
Erin, BSV, 27.52.
Boys 50 Yard Freestyle
(A – Final) 1, Loyda, Jordan, GHS, 22.08. 2, Kotson, Pete, HHS, 22.18. 3,
Kubat, Orion, BOZ, 22.67. 4, Streit, Logan, GHS, 22.81. 5, Luterbach, Chris,
BSV, 23.22. 6, Szekely, John, MHG, 23.50. (B – Final) 7, Boese, Bryson, BCH,
23.21. 8, Gray, Zack, BCH, 23.39. 9, D’Isidoro, Ben, BOZ, 23.72. 10, Bachman,
Reed, MHG, 23.79. 11, Burns, Austin, HHS, 24.11. 12, Lynch, Mikale, BSV,
24.90.
Girls 100 Yard Butterfly
(A – Final) 1, Marsh, Jenna, BCH, 56.10*. 2, Zimmer, Kate, MBS, 58.32. 3,
Schmidt, Andrea, MSN, 1:00.21. 4, Blossom, Callan, HHS, 1:00.37. 5, Duvall,
Sami, BCH, 1:00.94. 6, Hall, McKINLEY, BOZ, 1:02.19. (B – Final) 7, Rhoades,
Mary, MHG, 1:02.09. 8, Michell, Kate, MHG, 1:02.77. 9, Demarinis, Gabbi, CHS,
1:05.48. 10, Wheeler, Abigail, BHS, 1:05.77. 11, Brooks, Ellen, MSN, 1:06.12.
–, Lyle, Alexys, BSR, DQ.
Boys 100 Yard Butterfly
(A – Final) 1, Wehr, Matt, BCH, 53.66. 2, Cirincione, Jake, GHS, 55.28. 3,
Zins, Chandler, BCH, 56.37. 4, Frieders, Nathan, BSR, 56.51. 5, Luterbach,
Chris, BSV, 56.73. 6, Gibson, Gage, HHS, 57.00. (B – Final) 7, Mason, Ryan,
MSN, 57.17. 8, Szekely, John, MHG, 59.12. 9, Marchant, Brayden, BSV, 59.57.
10, Sison, Gavin, BHS, 59.75. 11, Miller, Brandon, CMR, 1:00.77. 12, Gudatis,
Jourdon, GFH, 1:02.05.
Girls 100 Yard Freestyle
(A – Final) 1, Leach, Hanni, MHG, 54.35. 2, Blossom, Callan, HHS, 55.87. 3,
Crist, Makayla, MSN, 55.93. 4, Siebenaler, Makenna, GHS, 56.47. 5, Bentley,
Adria, BHS, 57.42. 6, Burt, Jordan, BOZ, 57.45. (B – Final) 7, Ackerlund,
Erika, HHS, 57.33. 8, Sorli, Kya, BCH, 57.66. 9, Shaw, Morgan, CMR, 57.97. 10,
Conquergood, Danielle, HHS, 58.58. 11, McElwain, Kelsey, HHS, 58.86. 12,
Krueger, Cassie, FHS, 59.10.
Boys 100 Yard Freestyle
(A – Final) 1, Kotson, Pete, HHS, 47.56. 2, Loyda, Jordan, GHS, 48.83. 3,
Streit, Logan, GHS, 49.79. 3, Kubat, Orion, BOZ, 49.79. 5, Gray, Zack, BCH,
52.21. 6, Frieders, Nathan, BSR, 52.90. (B – Final) 7, Bachman, Reed, MHG,
52.16. 8, D’Isidoro, Ben, BOZ, 52.35. 9, Burns, Austin, HHS, 52.83. 10, Choi,
Ethan, MHG, 53.00. 11, Rhines, Nick, HAV, 54.34. –, Lambert, Eric, BSV, DQ.
Girls 500 Yard Freestyle
(A – Final) 1, Sechena, Shelby, CMR, 5:15.17. 2, Foster, Emma, HHS, 5:18.60.
3, Schmidt, Andrea, MSN, 5:29.08. 4, Michell, Kate, MHG, 5:29.43. 5, Murphy,
Kate, HHS, 5:29.95. 6, Stenberg, Jessica, GHS, 5:36.39. (B – Final) 7,
Walkuski, Grace, BOZ, 5:41.54. 8, Wheeler, Abigail, BHS, 5:42.98. 9, Boese,
Alyssa, BSR, 5:44.21. 10, Nabity, Kelsi, BOZ, 5:46.59. 11, Dolan, Philesha,
HHS, 5:48.32. 12, Conrad, Bri, GFH, 5:50.97.
Boys 500 Yard Freestyle
(A – Final) 1, Hooks, Pat, HHS, 5:06.64. 2, Mostefa, Habib, BOZ, 5:06.86. 3,
Angeli, Nick, HHS, 5:12.95. 4, Murphy, Stephen, HHS, 5:14.43. 5, Bentley,
Jake, BHS, 5:19.43. 6, Bauer, Colton, HHS, 5:26.55. (B – Final) 7, Parker,
Elijah, CMR, 5:19.59. 8, Giammona, Nick, MHG, 5:20.71. 9, Dlakic, Demian, BOZ,
5:35.61. 10, Choi, Ethan, MHG, 5:36.04. 11, Butler, Jacob, MHG, 5:36.30. 12,
Ammons, Zach, MHG, 5:48.80.
Girls 200 Yard Freestyle Relay
(A – Final) 1, Billings Central High School ‘A’ (Sorli, Kya , Klaudt, Cate ,
Duvall, Sami , Marsh, Jenna ), 1:44.22. 2, Helena High School ‘A’ (Blossom,
Callan SR, McElwain, Kelsey SR, Murphy, Kate FR, Foster, Emma SR), 1:45.01. 3,
Missoula Sentinel ‘A’ (Crist, Makayla SO, Gray, Hailey JR, Dennis, Kyla FR,
Schmidt, Andrea SO), 1:47.22. 4, Missoula Hellgate ‘A’ (Anderson, Rory FR,
Salonen, Kennedy FR, Everett, Baylee SO, Reyniolds, Maddi JR), 1:47.81. 5, CM
Russell High School ‘A’ (Shaw, Morgan SO, Smith, Maddi FR, Fowler, Alicia JR,
Sechena, Shelby SR), 1:48.14. 6, Bozeman High School ‘A’ (Burt, Jordan SR,
Bahn, Alexis JR, Thomas, Alissa JR, Miller, Sydney SO), 1:49.29. (B – Final)
7, Flathead High School ‘A’ (Maas, Hailie SR, Ward, Johanna SR, Lane, McKenzie
JR, Krueger, Cassie SR), 1:49.52. 8, Billings Senior High School ‘A’
(Kouwenhoven, Bailey , Elison, Alex , Coghlan, Sarah , Boese, Alyssa ),
1:49.92. 9, Great Falls High School ‘A’ (Pospisil, Emily SR, Williams,
Chandler SO, Mosher, Amy JR, Rowton, Kayla SO), 1:57.94. 10, Havre High School
‘A’ (Smith, Megan FR, Jappe, Morgan JR, Vukasin, Skylar SR, Reighard, Lieza
SO), 1:57.98. 11, Butte High School ‘A’ (Sessions, Kayla SR, Hildreth, Haley
SO, Amtmann, Aidan JR, Ferry, Afton JR), 1:58.80. 12, Missoula Big Sky/Loyola
‘A’ (Miltko, Caelin SR, Sweeney, Kasey JR, Shinn, Claire FR, Zimmer, Kate JR),
2:01.09.
Boys 200 Yard Freestyle Relay
(A – Final) 1, Glacier High School ‘A’ (Loyda, Jordan SR, Cirincione, Jake FR,
Loyda, Josh JR, Streit, Logan SR), 1:30.48. 2, Billings Central High School
‘A’ (Oja, Pierce , Boese, Bryson , Gray, Zack , Wehr, Matt ), 1:30.69. 3,
Billings Skyview High School ‘A’ (Crowe, Chandler , Luterbach, Chris ,
Johnson, Magnus , Marchant, Brayden ), 1:33.33. 4, Helena High School ‘A’
(Angeli, Nick FR, Murphy, Stephen JR, Burns, Austin SR, Kotson, Pete JR),
1:34.71. 5, Bozeman High School ‘A’ (Kubat, Orion SR, D’Isidoro, Ben SO,
Mostefa, Habib JR, Gentry, Cameron JR), 1:34.75. 6, Missoula Hellgate ‘A’
(Szekely, John JR, Choi, Ethan FR, Bachman, Reed JR, Martyak, Patrick JR),
1:34.82. (B – Final) 7, Hardin High School ‘A’ (Johnson, Carl , Greer, Nyles ,
Schreiner, Tucker , Sharpe, Erik ), 1:39.73. 8, Havre High School ‘A’ (Seigel,
Ben SO, Riphenburg, Taylor JR, Fialkosky, Desmond SR, Rhines, Nick SR),
1:40.46. 9, Billings West High School ‘A’ (Smith, Conrad , Brooks, Jeremy ,
Adams, Will , Needham, Jacob ), 1:43.21. 10, Billings Senior High School ‘A’
(Jackson, Austin , Smith, Machias , Wartnow, Kellen , Bochy, Sam ), 1:44.24.
11, CM Russell High School ‘A’ (Parker, Elijah SO, Hodges, Patrick FR, Horton,
Jake SR, Michelotti, Joe JR), 1:47.00. –, Great Falls High School ‘A’
(Bjorsness, Logan SO, Gillis, Kyle JR, Murphy, Jack SR, Johnson, Austin JR),
DQ.
Girls 100 Yard Backstroke
(A – Final) 1, Leach, Hanni, MHG, 56.91. 2, Hamilton, Molly, BOZ, 1:01.89. 3,
Hardwick, Libby, HHS, 1:02.11. 4, Hall, McKINLEY, BOZ, 1:02.84. 5, Bentley,
Adria, BHS, 1:05.04. 6, Monroe, Cece, MHG, 1:05.45. (B – Final) 7, Majerus,
Anna, BWH, 1:06.77. 8, Bjorsness, Katie, GFH, 1:07.35. 9, Cherewatenko, Lane,
GFH, 1:07.67. 10, Carroll, Erin, BSV, 1:08.88. 11, Burch, Sara, GHS, 1:09.51.
12, Miller, Sydney, BOZ, 1:09.96.
Boys 100 Yard Backstroke
(A – Final) 1, Crowe, Chandler, BSV, 52.74. 2, Loyda, Josh, GHS, 55.68. 3,
Mason, Ryan, MSN, 57.65. 4, Zins, Chandler, BCH, 57.68. 5, Johnson, Magnus,
BSV, 58.06. 6, Wheeler, Jacob, BHS, 59.52. (B – Final) 7, Gibson, Gage, HHS,
59.72. 8, MACK, Wesley, CHS, 1:01.10. 9, Miller, Brandon, CMR, 1:02.61. 10,
Schreiner, Tucker, HAR, 1:02.88. 11, Giammona, Nick, MHG, 1:03.75. 12,
Gudatis, Jourdon, GFH, 1:05.07.
Girls 100 Yard Breaststroke
(A – Final) 1, Kleppelid, Kaitlyn, HHS, 1:04.48*. 2, Jacobson, Hailey, MHG,
1:08.35. 3, Houck, Hayley, GFH, 1:12.41. 4, Nabity, Kelsi, BOZ, 1:13.08. 5,
Burt, Jordan, BOZ, 1:13.96. 6, Luoma, Linnaya, BSV, 1:15.30. (B – Final) 7,
Reyniolds, Maddi, MHG, 1:14.71. 8, Shull, Addy, CHS, 1:15.28. 9, Heryla, Kate,
CMR, 1:17.50. 10, Brooks, Ellen, MSN, 1:17.78. 11, Johnson, Carlee, BHS,
1:20.30. 12, Pepprock, Hannah, HAV, 1:20.52.
Boys 100 Yard Breaststroke
(A – Final) 1, Oja, Pierce, BCH, 1:01.03. 2, Whelan, Keegan, BHS, 1:04.80. 3,
Allen, Paul, BSV, 1:05.49. 4, Brennan, Patrick, CMR, 1:05.56. 5, Martyak,
Patrick, MHG, 1:06.16. –, Parker, Elijah, CMR, DQ. (B – Final) 7, Smith,
Conrad, BWH, 1:09.01. 8, Lambert, Eric, BSV, 1:10.22. 9, Bjorsness, Logan,
GFH, 1:12.20. 10, Fromm, Nolan, MHG, 1:13.04. 11, Wade, Aidan, CHS, 1:13.05.
12, Bruschwein, Mark, BCH, 1:14.29.
Girls 400 Yard Freestyle Relay
(A – Final) 1, Missoula Hellgate ‘A’ (Leach, Hanni SO, Michell, Kate JR,
Rhoades, Mary JR, Jacobson, Hailey JR), 3:41.55. 2, Helena High School ‘A’
(Blossom, Callan SR, Murphy, Kate FR, Foster, Emma SR, Kleppelid, Kaitlyn SR),
3:43.34. 3, Bozeman High School ‘A’ (Walkuski, Grace SO, Hall, McKINLEY FR,
Hamilton, Molly SO, Burt, Jordan SR), 3:49.78. 4, CM Russell High School ‘A’
(Shaw, Morgan SO, Heryla, Kate FR, Fowler, Alicia JR, Sechena, Shelby SR),
3:53.08. 5, Billings Senior High School ‘A’ (Boese, Alyssa , Kouwenhoven,
Bailey , Tidswell, Selena , Lyle, Alexys ), 3:56.87. 6, Glacier High School
‘A’ (Stenberg, Jessica SR, Burch, Sara SR, Hornby, Emma FR, Siebenaler,
Makenna SR), 3:57.70. (B – Final) 7, Butte High School ‘A’ (Wheeler, Abigail
SR, Johnson, Carlee SO, Bentley, Airika JR, Bentley, Adria SR), 4:01.55. 8,
Great Falls High School ‘A’ (Conrad, Bri JR, Bjorsness, Katie SR, Houck,
Hayley JR, Cherewatenko, Lane SR), 4:04.09. 9, Flathead High School ‘A’ (Maas,
Hailie SR, Ward, Johanna SR, Lane, McKenzie JR, Krueger, Cassie SR), 4:04.62.
10, Missoula Sentinel ‘A’ (Dennis, Kyla FR, Brooks, Ellen FR, Harris, Breanne
SR, Gray, Hailey JR), 4:13.47. 11, Billings West High School ‘A’ (Majerus,
Anna , Johnson, Kassi , Thornton, Tessa , Watts, Hope ), 4:13.88. 12, Capital
High School ‘A’ (Shull, Addy SO, Patterson, Melissa FR, Thomas, Carly FR,
Demarinis, Gabbi SR), 4:14.22.
Boys 400 Yard Freestyle Relay
(A – Final) 1, Glacier High School ‘A’ (Loyda, Josh JR, Loyda, Jordan SR,
Streit, Logan SR, Cirincione, Jake FR), 3:18.67. 2, Helena High School ‘A’
(Gibson, Gage SR, Murphy, Stephen JR, Hooks, Pat JR, Kotson, Pete JR),
3:25.70. 3, Bozeman High School ‘A’ (Kubat, Orion SR, Mostefa, Habib JR,
D’Isidoro, Ben SO, Gentry, Cameron JR), 3:27.99. 4, Billings Skyview High
School ‘A’ (Allen, Paul , Lambert, Eric , Johnson, Magnus , Marchant, Brayden
), 3:34.21. 5, Billings Central High School ‘A’ (Zins, Chandler , Boese,
Bryson , Gray, Zack , Bruschwein, Mark ), 3:36.85. 6, Butte High School ‘A’
(Sison, Gavin SO, Bentley, Jake FR, Wheeler, Jacob FR, Whelan, Keegan SO),
3:39.99. (B – Final) 7, Missoula Hellgate ‘A’ (Kreilick, Uriah SO, Giammona,
Nick SO, Fromm, Nolan JR, Choi, Ethan FR), 3:39.11. 8, Great Falls High School
‘A’ (Gudatis, Jourdon SR, Beckner, Justice JR, Johnson, Austin JR, Altringer,
Adam SR), 3:44.98. 9, Havre High School ‘A’ (Riphenburg, Taylor JR, Fialkosky,
Desmond SR, Jeffrey, Paul SR, Rhines, Nick SR), 3:47.80. 10, Capital High
School ‘A’ (Wade, Aidan JR, Beley, Chad JR, Cronin, Paul , MACK, Wesley JR),
4:00.80. –, Billings West High School ‘A’ (McNea, Jordan , Feldcamp, Connor ,
Brooks, Jeremy , Adams, Will ), DQ. –, CM Russell High School ‘A’ (Whiteman,
Jesse SO, Michelotti, Joe JR, Miller, Brandon JR, Brennan, Patrick FR), DQ.



Posts Carousel


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Print this Page

Print Friendly, PDF & Email